Ciekawostki na Teneryfie

– Baranco del Infiero – Wąwóz Piekielny utworzony w granicach miasta Adeje. Bujna zieleń tego miejsca kontrastuje z typowym obrazem południa. Paprocie i draceny tworzą fantastyczny pejzaż oraz naturalny wodospad, którego woda spływa z wyższych partii gór.

3xNAJ -> Teneryfa jest: największa, najbardziej zaludniona
i najbardziej zielona spośród wszystkich Wysp Kanaryjskich. Ponadto administracyjnie Teneryfa obejmuje również około 200 małych wysp będącymi nieużytkami. Najczęściej są to duże skały wystające z wody.

– Wyspa znajduje się około 300 km od kontynentu afrykańskiego

– znany wulkan Teide, który jest również parkiem narodowym w całości jest chroniony przez UNESO. Na wysokości 2.400 m n.p.m. znajduje się obserwatorium astrofizyczne Teide. To tu również były kręcone sceny do filmu „Gwiezdne Wojny”. Wulkla Teide to również najwyższy szczyt Hiszpanii (3718 m n.p.m.)

Los Gigantes to potężne klify, które sięgają 800 metrów, ale najwyższym szczytem jest Montana de Gala mający 1342 m. Jest to obszar głębokich wąwozów i skał. Są tu też archeologiczne pozostałości osadnictwa Guanczów wskazujące, że obszar Wysp Kanaryjskich był zamieszkany od czasów antycznych. Pierwsze osadnictwo miało miejsce około 3000 lat p.n.e.

– Masca bajeczna wioska położona wysoko pomiędzy wąwozami w górach Teno (ok. 600 m n.p.m.). Droga do niej jest bardzo stroma i kręta z przepiękną panoramą. Każdy turysta powinien tu dotrzeć gdyż jest to jedno z najpiękniejszych miejsc wyspy. Z punktów widokowych możemy podziwiać wąwozy i urwiska skalne.

-Icod de los Vinos – botaniczny pomnik przyrody, drzewo smocze zaliczane do dracen – Dragon. Otoczone winnicami, stoi w miejscowości Icod. Liczy sobie ponad 1000 lat, ma 15 metrów wysokości, 6 metrów średnicy. Gałęzie są bardzo poplątane, zakończone podłużnymi liśćmi. Niesamowite jest to że sok z drzewa w kontakcie z powietrzem zmienia kolor na czerwony, dlatego jest nazywany smoczą krwią. Przez lata robiono z niego lekarstwa na różne dolegliwości.

– zabytkowe miasto La Laguna ktróre było kiedyś stolicą wyspy, zostało również objęte ochroną przez UNESCO.

– miejscowość Guimar słynie z piramid jakie się tan znajdują i które są niemal identyczne jak w Egipcie.

– w miejscowości Puerto de la Cruz poza nowoczesnymi hotelami można zobaczyć kompleks basenów „Logo Martianez

– La Ortava – jedna z najstarszych i po względem architektonicznym najładniejsza miejscowość na Teneryfie przez to wyróżnia się wśród innych miejscowości na wyspie. Budynki z XVII wieku doskonale są odrestaurowane.

– El Medano – miasteczko umiejscowione w najbardziej wysuniętej na południe części wyspy zaraz nad oceanem.